wtorek, 6 października 2015

NNDF 2015 - wykłady

Podczas festiwalu jak co roku przygotowujemy ciekawe spotkania. Tym razem zapraszamy na spotkanie dotyczące migrantek i migrantów w Polsce.
Godzinę podamy niebawem.

"Bycie migrantem i migrantką w Polsce. Wyzwania dla nich samych i społeczeństwa przyjmującego". 
Podczas spotkania poruszone będą kwestie dotyczące prawa migracyjnego i jego kreowanie; aktywność NGO i samych społeczności migranckich we wsparciu migrantów/ek; dyskryminacja, przestępstwa motywowane uprzedzeniami oraz przemoc wobec migrant/ek i przeciwdziałanie tym zjawiskom; przyjmowanie uchodźców - jak to naprawdę będzie wyglądało i co możemy zrobić żeby wesprzeć uchodźców i uchodźczyń którzy przybędą do Polski.

Prowadząca: Olesya Malyugina
Olesya Malyugina - Politolożka,  doktorantka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (temat rozprawy doktorskiej: "Polityka imigracyjna Federacji Rosyjskiej w latach 2002-2012"). Działaczka na rzecz integracji migrantów i migrantek w Polsce. Członkini Stowarzyszenia Homo Faber, pracowniczka Fundacji Inna Przestrzeń. M.in. jest aktywnie zaangażowana w organizację Forów ds. lokalnych polityk migracyjnych i realizację ich rekomendacji, akcję "Miasta Otwarte" oraz akcje wsparcia dla przyjmowania uchodźców i uchodźczyń do Polski. Obecnie głównym obszarem działań jest zwalczanie przemocy wobec migrantek, w tym uchodźczyń.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz